Хочу участвовать в ПРОекте
 

Екскурсія на авіазавод ДП “Антонов”

Екскурсія на авіазавод ДП “Антонов”

10 квітня відбулася екскурсія учнів Київської Малої академії наук на авіазавод ДП «АНТОНОВ», що носить ім’я свого засновника – видатного авіаконструктора Олега Костянтиновича Антонова.

Захід проводився у рамках спільного проекту «ТеоПракт» Київської Малої академії наук учнівської молоді і команди проекту «Майбутні професіонали» (ТОВ «Техпотех»).

Учаників гостинно зустріла Любов Євгенівна Івасенко, завідувач музею ДП «Антонов» та розпочала зустріч. Програма екскурсії була надзвичайно насиченою. Учні здійснили невелику подорож автобусом територією заводу до гігантського складального цеху, у якому одночасно відбувалася поточно-стендове збирання дев’яти літаків! Серед них молоді науковці побачили військово-транспортний літак АН-70 та близькомагістральні пасажирські літаки  АН 148 та АН 158. Дізнались, що цех виробляє один літак на місяць та 12 літаків на рік, маючи 200 співробітників.

Після цього учні відвідали трубну залу аеродинамічної лабораторії, побачили аеродинамічний комплекс АТ-1, дізналися про основні напрями досліджень, види випробувань та обладнання. Натхненну розповідь про аеродинамічну трубу вони почули від Єгора Анатолійовича Воропаєва, провідного інженера.

Юні дослідники відвідали також інформаційно-комп’ютерний комплекс ДП «Антонов» у комп’ютерній залі, побачили роботу його фахівців. Сфотографувалися на пам’ять біля пам’ятника видатному авіаконструктору Олегу Костянтиновичу Антонову.

Основними підрозділами ДП «АНТОНОВ» є:

  • дослідно-конструкторське бюро з проектування, перспективних і експериментальних досліджень, сертифікації, супроводу серійного виробництва й експлуатації;
  • дослідне виробництво, основним завданням якого є виготовлення експериментальних зразків авіаційної техніки;
  • льотно-іспитова й доводочна база, призначена для проведення літних випробувань, доробки й сертифікації літаків, а також для навчання літного й технічного персоналу.

До складу ДП «АНТОНОВ» також входять авіатранспортний підрозділ – Національний авіаперевізник авіакомпанія «Авіалінії Антонова», що забезпечує доставку різних вантажів по всьому світі, і філія Серійний завод «АНТОНОВ», де налагоджене серійне виробництво літаків «Антонов».

Авторству колективу підприємства належить більше ста типів і модифікацій пасажирських, транспортних і спеціалізованих літаків, розтиражованих у кількості більше 22 000 екземплярів. Особливу гордість авіаконструкторів становлять вантажні гіганти «Руслан» і «Мрія», що є візитною карткою фірми. На їхньому рахунку 270 світових рекордів. Усього ж літаки «Антонов» установили більше 500 рекордів.

Сьогодні на підприємстві працюють більше 13 500 співробітників – представників 198 професій і спеціальностей, повний штат конструкторів і вчених, що працюють у 35 наукових напрямках, у тому числі таких рідкісних, як аеродинаміка й міцність літальних апаратів, механіка, гідравліка, теплотехніка, авіоніка, матеріалознавство.

Підприємство, історія якого нараховує близько 70 років, нині є одним з небагатьох, що реалізують повний цикл створення сучасного літального апарата – від передпроектних наукових досліджень до будівлі, випробувань, сертифікації, серійного виробництва й післяпродажного обслуговування. ДП «Антонов» виробляє транспортні, пасажирські літаки та літаки спеціального призначення.

Учні відчули гордість за українське підприємство з такими видатними досягненнями та можливостями.

Дякуємо співробітникам ДП “Антнонов” за цікаву екскурсію, гарну організацію.