Хочу участвовать в ПРОекте
 

«Тенденції ринку праці, професії майбутнього, навички-2020». Зустріч зі спеціалістом «Hh-Україна»

«Тенденції ринку праці, професії майбутнього, навички-2020». Зустріч зі спеціалістом «Hh-Україна»

01 грудня учасники проекту «Майбутні професіонали» - учні Київської Малої академії наук та студенти університету  «Крок» мали зустріч з Катериною Криворученко – керівником експертно-аналітичного відділу компанії «Hh-Україна»  на тему «Тенденції ринку праці, професії майбутнього, навички-2020»

«Поки ми думаємо, що лише мріємо про майбутнє, воно вже справджується навколо нас» — так почала свою зустріч пані Катерина.

Зміни в технологіях і способі життя призводять до трансформації практично у всіх сферах людської діяльності. З’являються нові напрямки та спеціальності.

У зв’язку з тим, що біо- та IT-технології активно входять у нашу повсякденність, то зовсім скоро з’явиться безліч професій на стику наук: біоінженер, молекулярний дієтолог, сіті-фермер, енергоаудитор, проектувальник «розумних доріг».

А за прогнозами Держслужби зайнятості в Україні вже в 2020 році з’являться проектувальники роботів, оператори безпілотників і менеджери аватарів (куратори комп’ютерних персонажів, які стануть інтерактивними помічниками людей). Популярними будуть архітектори віртуальної реальності і пілоти автолітаків. А в зв’язку з погіршенням клімату та перенаселенням землі актуальною стане робота кліматолога і фермера-агропоніка, які вирощують рослини на хмарочосах. Лікувати людей почнуть наномедики, генетичні консультанти і молекулярні дієтологи.

Система освіти не встигатиме реагувати на настільки швидкі зміни і університети втрачають монополію на знання. Тому на перший план буде виходити ідея безперервної освіти і самонавчання в процесі роботи, бо професійним навичкам вчитись потрібно постійно.

А от роботодавці будуть скоро посилено шукати кандидатів, які виділяються творчим і критичним мисленням, бо з цим і машини, і комп’ютери поки справляються погано (і це надовго).

То ж що має вміти спеціаліст майбутнього:

-          Бути крос-функціональним і працювати на стику професій

-          Вміти працювати віддалено

-          Вміти збирати та аналізувати великі об’єми інформації

-          Вміти самонавчатися і постійно вдосконалюватись

-          Знати основи ІТ-технологій

-          Буди готовим змінювати 10 і більше професій у житті

-          Бути «універсальним»: знати декілька мов, мати творче мислення та володіти soft skills

Цікаві запитання – вичерпні відповіді. Діалог був активний і закінчився аж на сходах виходу університету. Так у нас спікера ще ніколи не проводжали J)) Чесно.

Дякуємо Катерині Криворученко за підтримку і прекрасно проведену зустріч!!!